За ситуації, коли ви помітили, що дитина стала нещирою, іноді васобманює, пропонуємо вам поводитися таким чином.

* Будьтещирими зі своєю дитиною. Ваша дитина – ваше віддзеркалювання. Вона спостерігає за вами, як ви будуєте взаємини з навколишнім світом, і дотримується ваших правил і норм.

* Якщо ви знаєте, що дитина скоїла той або інший вчинок, поміркуйте, чи варто її запитувати: «Хто це зробив?» Сприймайте цей факт як подію, що вже відбулася, і ведіть розмову спокійно, обговорюючи подію, що вже трапилася.

* Поясніть малюкові, що кожна людина має право припуститися помилки.

* Дайте дитині можливість виправити свою помилку. Покажіть їй шляхи виходуз ситуації.

* Повідомте дитині, як би ви вчинили у такій ситуації.

* Ніколи не намагайтеся «вивести дитину на чисту воду» присторонніх.

* Не наполягайте, якщо дитина не хоче зізнаватися у скоєному.

* У кожній ситуації думайте про причини брехні. Намагайтеся відчути те, що відчуває ваша дитина.

* Якщо брехня стає регулярною і ви відчуваєте, що ситуація неконтрольована, не соромтеся звернутися дофахівця. Ваша ситуація зовсім не унікальна. Багато батьків переживають це.

Якщо ви будете послідовними у своїх діях, не пошкодуєте свого вільного часу для налагодження довірливих взаємин із дитиною, то обов’язково матимете результат.Отже, сказати правду мамі, яка ставиться до дитиниз розумінням, малюкові простіше, ніж збрехати.

Успіхів вам, любі батьки!